Kľúčenka svätého Huberta určená pre poľovníka.
  • Kľúčenka svätého Huberta určená pre poľovníka.
  • Predávame obojstranný kovový prívesok na kľúče s nápisom Patrón Poľovníkov.
  • Lacný a malý darček pre horára alebo milovníka zvierat.

Kľúčenka svätého Huberta

7,95 €

Mosadzný patinovaný prívesok na kľúče pre poľovníka, strelca a chovateľa zvierat. Zobrazuje svätého Huberta. Doručenie zdarma do niekoľkých dní.

Vypredané

Hľadáte pre seba darček? Ak ste horár, lesník, honec, milovník zvierat alebo chovateľ, potom je tento výrobok určený Vám. Poľovný pes bude mať radosť tiež. Na oboch stranách medailónu sa nachádza odlišný grafický motív. Predná strana patrí kľačiacemu Hubertovi, ktorý loví zver. V ruke pevne drží kušu. V pozadí za ním sa nachádza ihličnatý les. V pravej hornej strane výrobku je malý reliéf hlavy jeleňa s krucifixom medzi parohami. Vyrazený motív po obvode uzatvára meno svätca veľkými tlačenými písmenami. Na zadnej strane je vyrazená kuša, opäť krucifix a nápis "patrón poľovníkov"... Mosadzné telo produktu je patinované a pripomína staromosadz. K medailónu s priemerom 2 cm je pripnutá pozlátená retiazka s krúžkom pre kľúče. Výrobok je priehľadne zabalený na kartónovej karte s čiernobielym obrázkom. Náš eshop predáva aj prívesok na krk. Namiesto retiazky je pribalená čierna kožená šnúrka a jedna ligotavá minca:

https://www.tomiland.com/talizman/50-svaty-hubert.html

Hubert sa narodil na konci siedmeho storočia na území dnešného Beneluxu ako veľmi šťastné dieťa. Jeho bohatý otec bol vojvoda. Žil na kráľovskom dvore a už od detských čias si rýchlo osvojil luxusný, pohodlný, šľachtický život. Dostal úplné vzdelanie, naučil sa jazdiť na koni, loviť zver a zaobchádzať s rôznymi zbraňami. Absolvoval aj rytiersku súkromnú školu. V dospelosti úplne prepadol loveckej vášni. Miloval len hony na divú zver. Zanedbával nielen svojich poddaných ale aj svoju rodinu. Bol drzý a egoistický. Varovania, že ho postihne trest boží, ignoroval... Onedlho jeho žena zomrela pri pôrode ich prvého dieťaťa. Jeho zhýralý život neprestal. Ba naopak. Bezohľadné lovenie zvierat sa vystupňovalo. A to nebolo všetko. Prepadol alkoholu a denne do seba nalial niekoľko fliaš vína. Ráno, keď sa prebral, vzal svoju kušu a išiel opäť zabíjať zvieratá. A nie preto, že bol hladný. Len tak. Bolo mu jedno či zabije mláďa... Legenda vraví, že jedného dňa sa Hubertovi zjavil v lese jeleň, ktorý k nemu prehovoril. Nebol to obyčajný jeleň. Medzi parohami mal žiariaci kríž. Huberta káral, že si neváži cudzí život, ponaučil ho, že každý živý tvor je božím stvorením - aj zvieratá. Ak ak nezmení svoj postoj, postihne ho ďalší boží trest. Na jeho zvedavé otázky mu jeleň odporučil navštíviť biskupa Lambrechta. Biskup Lambrecht mu "otvoril oči" a naučil ho milovať všetko, čo Boh stvoril. Hubert sa vzdal všetkého svojho majetku a začal žiť v kláštore, v ktorom sa každý deň kajal za svoje hriechy. Zmenil svoj život, pomáhal chudobným a ochraňoval zvieratá. Neskôr bol vymenovaný za biskupa a stal sa veľmi obľúbeným. Zomrel v roku 727. Od tých čias bol a stále je symbolom poctivého a ohľaduplného lovu.

Podrobné technické informácie o výrobku:

  • Obsah balenia: 1 x kľúčenka
  • Rozmer: 3 x 9 cm, priemer 2 cm
  • Hmotnosť: 11 g
  • Materiál: mosadz Ms80 (prívesok), patina
  • Materiál: zinok Zn (putko a retiazka - povrch. úprava 14 karátové zlato Au)
  • Krajina pôvodu: Slovenská republika