Svätý Hubert prívesok a minca.
  • Svätý Hubert prívesok a minca.
  • Medailón zobrazujúci magickú kušu poľovníka Svätého Huberta.
  • Darček pre poľovníka, strelca a lovca.

Svätý Hubert prívesok a minca

8,98 €

Mosadzný prívesok Svätého Huberta s koženou šnúrkou a jednou kovovou mincou. Určené pre všetkých poľovníkov, strelcov a chovateľov zvierat. Dva lacné darčeky s poštovným zdarma. 

Vypredané

Obojstranný medailón s čiernou koženou šnúrkou, ktorý zobrazuje patróna pre poľovníka, lesníka, horára, strelca, lovca, mäsiara a chovateľa zvierat. Avšak Hubert je aj patrónom matematikov, optikov, výrobcov kožušín a obrábačov kovov. Okrem prívesku v balení objavíte aj jednu ligotavú mincu pre šťastie s rovnakým motívom. Pozor! Ak máte záujem o kľúčenku, presunte sa prosím na domovskú stránku tejto sekcie alebo použijte vyhľadávacie pole v hornej časti tejto web-stránky. Tieto talizmany by mali slúžiť ako ochrana proti poraneniu, proti nehode počas lovu, pred napadnutím divou zverou a proti uhrýznutiu a nákaze. Pomáha proti strachu z vody. Každá strana obsahuje iný obrázok - viď priložené fotografie.

Sv. Hubert (latinsky Saint Hubertus) sa narodil v roku 656 v Toulouse vo Francúzsku a zomrel v roku 727 na mieste nazývanom Fura (dnešné Belgicko). Kresťanský svätec, uctievaný v stredoveku, ktorého podobizeň vraj mala moc vyliečiť besnotu. Keď Hubertovi pri pôrode syna zomrela manželka, svoj smútok sa snažil zahnať divokým životom. Obľuboval krutý lov divej zveri v lese. Zabíjal zvieratá každý deň. Nie pre jedlo ale len tak pre radosť. Začal holdovať alkoholu. Celé noci a dni prehýril v hostincoch s ľahkými ženami. Keď vytriezvel, opäť sa chystal na lov.

Legenda vraví, že raz naháňal veľkého jeleňa. Zviera zastalo, obrátilo sa k nemu a medzi parohami sa jeleňovi zobrazil krucifix. V tom k nemu prehovoril hlboký hlas: "Hubert, ak sa Tvoja viera neobráti k Bohu všemohúcemu a nezačneš viesť posvätný život, dostaneš sa do pekla..." Hubert po týchto slovách sklopil svoju kušu, zosadol z koňa a pokľakol pred jeleňa. Opýtal sa: "Pane, čo odo mňa žiadate, čo mám vykonať?" Hlas odpovedal: "Choď a hľadaj biskupa Lamberta. On Ti dá úlohy..." Hubertov márnotratný a márnivý život sa zmenil. Svätý Lambert sa stal jeho sprievodcom duchovným životom. Dozvedel sa, že aj zvieratá sú božie stvorenia, presne tak ako ľudia. Lovenie má byť humánne a smrť zvieraťa rýchla. Je hriechom zabíjať mladé a zdravé jedince. O zvieratá sa treba starať a ochraňovať ich. Je hriechom zabiť samicu (matku), ktorá sa stará a učí mláďatá vyhľadávať potravu. Tieto pravidlá je potrebé dodržiavať. Toto je dedičstvo svätca, ktoré sa učia poľovníci aj v dnešných dobách. Ak potrebujete ďalšie a podrobnejšie informácie o jeho živote, odporúčame navštíviť nasledujúce web stránky:

http://www.katolici.szm.com/ZIVOTOPISY/November/Hubert.html

https://www.mojakomunita.sk/web/janasakalovau/blog/-/blogs/18013237

https://cs.wikipedia.org/wiki/Svatý_Hubert

  • Obsah balenia: 1 x prívesok, 1 x minca,  x kožená šnúrka
  • Priemer: 27 mm
  • Hmotnosť mince: 9 g
  • Hmotnosť medailónu: 10 g
  • Materiál: mosadz Ms80, koža
  • Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov
  • Vyrobené na Slovensku