Kľúčenka svätého Amróza za cenu menej ako 7 EUR aj s poštovným v cene.
  • Kľúčenka svätého Amróza za cenu menej ako 7 EUR aj s poštovným v cene.
  • Malý a jednoduchý darček pre včelárov.
  • Ochranný talizman pre veriacich, ktorý zobrazuje svätca a biskupa Ambróza so včelím úľom.
  • Ochranca včelárov - prívesok na kľúče, originálny slovenský výrobok.

Kľúčenka svätého Ambróza

7,95 €

Ponúkame Vám na predaj tento lacný mosadzný prívesok určený na kľúče. Má podobizeň svätého Ambróza, ktorý je patrónom včelárov. Doručenie zadarmo.

Vypredané

Talizman, ktorý môžete nosiť pohodlne stále so sebou vo vrecku s kľúčami. Aké je vaše hobby? Chováte včely? Vyrábate pravý, nefalšovaný, domáci med? Vytvárate originálne sviečky z voňavého včelieho vosku? Ak je odpoveď ÁNO potom je tento výrobok len a len pre Vás. Neváhajte... Urobte si radosť a objednajte si u nás tento skromný, malý darček. Doručenie zdarma klasickou poštárkou do niekoľkých pracovných dní. Predná strana zobrazuje patróna a zadná strana patrí včelám a rozkvitnutému kvetu medonosnej rastliny. Objednávky zasielame aj do Českej republiky. Na výber ponúkame aj doručenie kuriérom. Ku kľúčenke si môžete zakúpiť aj obojstranný prívesok. Nezabudnite, že v našej ponuke máme aj medailón na krk s čiernou koženou šnúrkou a ligotavú mincu k tomu:

https://www.tomiland.com/talizman/47-svaty-ambroz.html

Sv. Ambróz je patrónom niekoľkých veľkých miest v Taliansku. Jeho podobizeň je božská ochrana biskupov, úradov, včelárov, učiteľov, policajtov, študentov, voskárov, majiteľov manufaktúr, chovateľov domácich zvierat a kamenárov. Celým menom Aurelius Ambrosius Milánsky sa narodil v roku 340 vo vznešenej rodine na území dnešného Nemecka a zomrel na Veľkú noc vo veku 57 rokov. Veriaci mu pripisujú schopnosť ochrániť včely pred chorobami a jeho obrázky a sochy vraj pomáhajú pri produkcii medu a výrobe produktov z vosku. Legenda vraví, že k malému Ambrózovi prileteli včely a kŕmili ho medom. Ľudia to považovali za jasné božie znamenie. Po smrti otca sa aj s matkou presťahoval do Ríma. Tu, v hlavnom meste Rímskej ríše, vyštudoval právo a rečníctvo. Po dokončení štúdia pracoval na súde v Miláne a bol šikovným a uznávaným konzulom. Aj napriek svojmu nesúhlasu a neochote ho okolie presvedčilo aby sa stal biskupom. Čítanie biblie ho výrazne zmenilo. Obhajoval čistotu "pravej viery" a postavil sa proti rímskym autoritám. Napriek tomu, že bol drobnej postavy, dokázal prinútiť aj cisára aby sa kajal a oľutoval svoje hriechy. Začal hlásať, že zákony náboženstva sú nadradené zákonom štátu. Bol výborným kazateľom, rečníkom a mal veľký vplyv v západnej časti Rímskej ríše. Bol plodným autorom a napísal mnoho kníh, učebníc a publikácií, ktoré určovali presné pravidlá pri šírení a podávaní kresťanského náboženstva. Tie sa stali inšpiráciou pre urýchlenie šírenia novej viery a napomohli aj k rozpadu a úpdaku rímskej civilizácie. Svoju smrť v roku 397 v Ríme predpovedal úplne presne. Podrobný životopis svätca objavíte na nasledujúcej stránke:

http://catholica.cz/?id=4867

  • Obsah balenia: 1 x kľúčenka
  • Rozmer: 30 mm x 90 mm
  • Hmotnosť: 11 gramov
  • Materiál: mosadz Ms80 (prívesok), patina
  • Materiál: zinok Zn (putko s retiazkou - povrch. úprava 14 karátové zlato Au)
  • Vyrobené na Slovensku