Prívesok Svätý Ambróz s mincou pre šťastie.
  • Prívesok Svätý Ambróz s mincou pre šťastie.
  • Darček pre včelárov a chovateľov domácich zvierat.

Svätý Ambróz prívesok s mincou

8,96 €

Prívesok Svätého Amróza dodávaný spolu s jednou mincou a koženou šnúrkou. Pekný darček pre včelára, výrobcu medu a výrobcu sviečok. Doprava zadarmo.

Vypredané

Patrón všetkých včelárov, výrobcov nepančovaného medu a výrobcov pravých originálnych sviečok z včelieho vosku. Ochranca žobrákov, chudobných ľudí a domácich zvierat. Originálny darček, ktorý sa skladá z jedného mosadzného prívesku a zlato-lesklej kovovej mince pre šťastie. Balenie obsahuje aj čiernu šnúrku z pravej kože. A to všetko zabalené v priehľadnom celofáne na kartičkách so starožitným svätským motívom. Tento talizman si kupujú chovatelia a gazdovia domácich zvierat, ktorí veria, že pomôže a ochráni ich zvieratá pred chorobami. Kolekciu talizmanov Vám doručí obyčajná poštárka do niekoľkých pracovných dní. V tomto prípade neplatíte poštovné. Potrebujete rýchle doručenie? Expresné doručenie kuriérom je za nízky poplatok.

Kto bol Sv. Ambróz? (Latinsky Aurelius Ambrosius, česky Svatý Ambrož.) Narodil sa v roku 340 v Trevíri (dnešné Nemecko) a zomrel v Miláne (dnešné Taliansko) v roku 397. Stará legenda vraví, že k malému dieťaťu Ambrózovi priletel roj divých včiel a sadol mu na tvár. Včely začali chlapca kŕmiť, vlietali mu do úst a nasýtili ho medom. Ľudia, ktorí boli svedkom tejto udalosti to považovali za božie znamenie. Chlapcovi predpovedali veľkú budúcnosť. Včely si tak získali silný význam v kresťanskej viere.

Neskôr sa z chlapca stal najsilnejší vodca západného kresťanstva a vážený kazateľ. Odmietal pohanstvo. Zasadil sa o to, že cirkev začala zasahovať do politických rozhodnutí a rýchlo navyšoval jej moc a vplyv. Majetok daroval Cirkvi a rozdal ho aj chudobným. Neuznával rímskeho cisára, bol proti občianskemu právu a opovrhoval inými náboženstvami. Táto nenávisť viedla k vypaľovaniu židovských synagóg, ktoré Rímska ríša dovtedy tolerovala. Obyčajní, chudobní a jednoduchí ľudia Ambróza obľubovali a následovali ho. Jeho slová boli: "ľudia potrebujú chleba a nie zlato, bohatstvo, demokraciu, právo, kúpele, vodovody, manufaktúry, umenie a iné výdobytky skazenej rímskej civilizácie". Zaviedol chrámový zborový spev.

Podrobnejšie informácie nájdete na adresách:

http://www.zivotopisysvatych.sk/ambroz-biskup/

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ambrosius_Milánsky 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Svatý_Ambrož

  • Obsah: 1 x prívesok, 1 x minca, 1 x šnúrka
  • Priemer darčekovej mince a talizmanu: 2,7 cm
  • Hmotnosť mince: 9 g
  • Hmotnosť talizmanu: 10 g
  • Zloženie výrobku: mosadz Ms80, koža
  • Nevhodný pre deti do 3 rokov
  • Krajina pôvodu: Slovensko