Pekná kľúčenka svätého Urbana na predaj.
  • Pekná kľúčenka svätého Urbana na predaj.
  • Zaujímavý darček pre vinára.
  • Na zadnej strane výrobku je strapec hrozna a latinský nápis in vino veritas.

Kľúčenka svätého Urbana

7,95 €

Originálny prívesok na kľúče s podobizňou svätého Urbana, ktorý je patrónom pre každého vinára, vinohradníka a debnára. Poštovné zdarma.

Vypredané

Aký koníček má Váš dedko? Má rad červené alebo biele víno? Pestuje hrozno? Hľadáte lacný a dokonalý darček pre vinára, vinohradníka, stolára a debnára? Krásne vyrazený medailón, ktorý má na každej strane iný grafický motív s množstvom dokonalých detailov. Umelecké spracovanie vo forme kľúčenky. Darček za menej ako 7 euro a nezabúdajte, že u nás neplatíte za poštovné a neúčtujeme si ani hlúpy poplatok za dobierku. Zaplatíte len sumu, ktorá je uvedená na Vašej obrazovke alebo na displeji Vášho mobilného telefónu. Cena je konečná a samozrejme, že je v nej už zarátaná aj DPH. Niektoré e-shopy stále uvádzajú umelo znížené ceny bez DPH. To nie je náš prípad... Zásielky odosielame aj do Českej republiky. Odporúčame k výrobku dokúpiť aj prívesok na krk, ku ktorému dostanete aj darčekovú mincu v imitácii zlata. Tento slovenský výrobok nájdete na adrese:

https://www.tomiland.com/talizman/51-svaty-urban.html

Prednú stranu kovového prívesku na kľúče tvorí postava Svätca v pápežskom rúchu, ktorá v pravej ruke drží pohár vína. Nachádza sa vo vínnej pivnici s niekoľkými drevenými sudmi. Nad postavou sa rozrastá vinná réva so strapcami hrozna. Pravá strana obsahuje slovenský nápis. Zadná strana je charakterizovaná pohľadom z hora na pôdorys sudu, na ktorom je položený veľký strapec hrozna. Samozrejme, že tu nesmie chýbať ani latinský nápis: IN VINO VERITAS - vo víne je pravda... Tento malý a nenápadný talizman Vám možno pomôže pri ochrane úrody. Pomáha aj proti chorobám a škodcom. Nemáte čo stratiť. Ak nebudete s jeho službami spokojný, môžete výrobok zahodiť do potoka. Presne to robili ľudia nahnevaní na Urbana. Ak bolo počasie nepriaznivé a úroda bola zlá, jeho sochu prevrátili, opľuli, vláčili po zemi a hádzali ju do rybníka.

Sv. Urban sa narodil v Rímskej ríši v druhom storočí nášho letopočtu. Bol 17. pápežom a úradoval od roku 222 do roku 230. Jeho hrob bol objavený v Ríme na Via Apia v roku 1854. Na náhrobnej doske sa nachádzali jeho údaje, ktoré boli vyryté v gréčtine. Počas svojho života priviedol mnoho Rímanov, ktorí verili v boha Zeusa (a ďalších rímskych bohov z Olympu) na kresťanstvo. Miloval víno, zakladal vinohrady a v odľahlých kútoch ríše šíril Božie Slovo. To sa mu skoro stalo osudným. Rímania, ktorí nenávideli kresťanov za rozvracanie ríše, ho chceli zlynčovať. Svoj život si musel zachrániť útekom. Vystrašený a šokovaný pápež sa ukryl v miestnej pivnici a neskôr v noci sa ukrýval vo vinohradoch. Svoje modlitby venoval vinnej réve.

  • Obsah dodávky: 1 x kľúčenka, karta, obal
  • Rozmer: 3 cm x 9 cm
  • Hmotnosť: 11 g
  • Materiál: mosadz Ms80 (prívesok), patinované
  • Materiál: zinok (putko s retiazkou - povrch. úprava 14 karátové zlato Au)
  • Výrobca: Mi-Slovakia