Prívesok Svätý Urban a ligotava minca pre vinára.
  • Prívesok Svätý Urban a ligotava minca pre vinára.
  • Medailón patrón vinárov a vinohradníkov - zadná strana prívesku a mince.
  • In vino veritas.

Svätý Urban prívesok s mincou

8,98 €

Mosadzný prívesok Svätého Urbana na čiernej koženej šnúrke a jedna ligotavá minca ako darček. Určené pre vinárov, vinohradníkov a debnárov. Poštovné zadarmo.

Vypredané

Nádherný originálny talizman, ktorý je určený pre výrobcov vína a majiteľov vinohradníckych sadov. Na lícnej strane prívesku a mince je zobrazený svätec, ktorý je aj patrónom výrobcov drevených sudov a vlastníkov vínnych pivníc. Prepracované detaily hroznového strapca a dreveného sudu má výrobok aj na zadnej strane spolu s nápisom "In vino veritas". Toto je jeden z najkrajších talizmanov v našom eshop-e. Skutočná umelecká práca. Tento medailón by mal pôsobiť ako ochrana pre úrodu, ochrana pred krúpami, chorobami a škodcami. Prívesok je potrebné zavesiť v pivnici a mincu hodiť do sadu. Vhodné ako darček pre milovníkov vína a pestovateľov hrozna. Možno ste sa práve rozhodli, čo kúpiť na narodeniny a na Vianoce starému otcovi... Neváhajte a nakupujte.

Svätý Urban (latinsky Saint Urbanus) bol rímskym pápežom, ktorý sa narodil v Ríme a zomrel v roku 230. Dátum jeho narodenia nie je známy. V tej dobe vládol Rímskej ríši cisár Alexander Severus, ktorý kresťanstvo toleroval a nadržiaval mu. Za pôsobenia cisára Severusa sa cirkev dostala k mnohým pozemkom na území impéria, ktoré boli vyvlastnené obchodníkom. Na týchto pozemkoch začala cirkev stavať kostoly. Kresťanstvo sa v tomto období silno rozrástlo.

Stará legenda o Sv. Urbanovi hovorí, že raz bol svätec mimo Ríma a dozeral na výstavbu nového kostola. Bolo to územie, na ktorom ešte kresťanstvo nebolo rozšírené a obyvatelia kresťanov za ich neoblomné šírenie viery nenávideli. Obávali sa, že kresťania zničia rímsku civilizáciu. (A to sa aj v roku 576 stalo a nastala doba temna, ktorá trvala tisíc rokov...) Na Urbana útočili, vyháňali ho a vyhrážali sa mu smrťou. Rozzúrený dav začal Urbana prenasledovať a ten sa ukryl v miestnej vinici. Zelené listy vinnej révy mu zachránili život. Víno mu potom ochránilo zdravie až do jeho pokojnej smrti. Zaujímavé informácie o jeho živote a tradíciách objavíte aj na tejto adrese:

https://korzar.sme.sk/c/4721362/svaty-urban-ochranca-vinohradnikov.html

  • Obsah: 1 x prívesok, 1 x minca,  1 x kožená šnúrka
  • Priemer výrobkov: 27 mm
  • Hmotnosť mince: 9 g
  • Hmotnosť medailónu: 10 g
  • Zloženie: mosadz Ms80, koža
  • Nevhodný pre deti do 3 rokov
  • Slovenský výrobok