Lacná kľúčenka svätého Petra - slovenský výrobok.
  • Lacná kľúčenka svätého Petra - slovenský výrobok.
  • Zadná strana kľúčenky.
  • Prívesok na kľúče s obrázkom apoštola sv. Petra.
  • Darček pre rybárov.

Kľúčenka svätého Petra

7,95 €

Mosadzný prívesok na kľúče s vyobrazením svätého Petra. Krásny darček pre každého rybára a starého otca. Poštovné zadarmo.

Vypredané

Hľadáte lacný darček pre trpezlivého rybára? Neviete aký darček kúpiť pre starého otca alebo pre starú mamu? Už viac nemusíte hľadať... Každý dedko a každá babka sa poteší ak uvidí kľúčenku s vyobrazením sv. Petra. Tento talizman vraj pomáha uzdraviť choré ženy a mužov. Starší ľudia si určite pamätajú na výborný maďarský a československý film "Dáždnik svätého Petra". Tento apoštol, pôvodným menom Šimon, bol vedúcou postavou ranného kresťanstva. Neskôr pôsobil v Ríme a stal sa prvým rímskym biskupom a pápežom. Pôsobil až do roku 67. Zomrel mučeníckou smrťou. Nad jeho hrobom bol postavený najvýznamnejší katolický kostol - bazilika sv. Petra.

Narodil sa pod menom Šimon ako žid a syn rybára Jonáša. Svoje základné vzdelanie absolvoval v škole, ktorá bola vedená v synagóge. Po skončení školy sa oženil. Ubytovanie si našiel v osade pri Genezaretskom jazere, ktoré nesie pomenovanie aj ako Galilejské jazero. Je to najväčšie sladkovodné jazero v Izraeli pri Golanských výšinách. Už viac ako 2500 rokov sa využíva pre rybolov. Je to aj miesto zázrakov Ježiša Krista. Tu sa Šimon živil chytaním rýb. Bol očitým svedkom Ježišových zázrakov. Ježiš napríklad uzdravil Šimonovu svokru. Už pri prvom stretnutí so Synom Božím dostal od Ježiša prezývku Kefas, grécky Petros, latinsky Petrus, ktorá znamená kameň a skalu. Práve on tak mal symbolizovať pevné základy novej viery, ktorú vybuduje a rozšíri ako prvý pápež. Aj napriek tomu, že svojho pána pred rímskymi vojakmi tri krát zaprel, Kristus ho mal stále rád. Dokonca daroval Petrovi božskú moc, ktorá dokázala uzdravovať chorých ľudí. Po Kristovej smrti sa ujal malej skupiny kresťanov, ktorú viedol. Zrušil obriezku a presadil, že kresťania nemusia dodržiavať židovské zákony. Nasledujúce roky šíril vieru v Ázii. Nekoľkokrát bol zatknutý ale podarilo sa mu vždy utiecť. Apoštol Pavol ho presvedčil aby prišiel kázať do Ríma. Rímania boli v otázkach náboženstva tolerantní a kresťanov považovali len za radikálnu židovskú sektu. A mali pravdu. Peter v roku 64 podpálil viac ako polovicu mesta Rím a ničil aj židovské synagógy. Chcel obrátiť  obyvateľov Rímskej Ríše na "pravú vieru". Všetkých ostatných považoval za neveriacich a bezvercov. Preto Rímania Petra opäť uväznili a v roku 67 popravili. Pre jeho obdivovateľov a následovníkov sa stal mučeník. Žiaľ história sa opakuje. Aj v dnešnej dobe sa vzmáha jedno nemenované a netolerantné "náboženstvo mieru", ktoré nenávidí všetkých, ktorí neveria v Alaha... Modernú západnú civilizáciu považujú za zlo. Hrozí nám ďalšia doba temna, ktorá bude trvať 1500 rokov? Staroveká Rímska civilizácia bola moderná. Milovala vedu, medicínu, umenie, pokrok, kultúru a techniku. Napriek tomu zanikla. Modlitby sa stali prednejšie...

Nasledujúce podrobnejšie informácie Vás budú určite zaujímať. Nezabudnite, že v našej ponuke objavíte aj prívesok na krk a "zlatú" Petrovu mincu pre šťastie:

https://www.tomiland.com/talizman/46-svaty-peter.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_(apoštol)

https://www.csfd.cz/film/29355-szent-peter-esernyoje/prehled/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Galilejské_jezero

  • Obsah balenia: 1 x medailón na kľúče, karta, obal
  • Rozmer: 3 cm x 9 cm
  • Hmotnosť: 11 g
  • Materiál: mosadz Ms80 (prívesok), patina
  • Materiál: zinok (putko s retiazkou - povrch. úprava 14 karátové zlato Au)
  • Vyrobené na Slovensku