Svätý Peter prívesok s ochrannou mincou pre veriacich.
  • Svätý Peter prívesok s ochrannou mincou pre veriacich.
  • Darček pre veriacich - medailón a minca.
  • Apoštol Peter - zadná strana prívesku.

Svätý Peter talizman s mincou

8,98 €

Prívesok Svätého Petra spolu aj s jednou mincou. Darček a talizman pre rybárov, kamenárov, hodinárov a stavbárov. Kožená šnúrka pribalená.

Vypredané

Nádherný medailón pre veriacich. Na reliéfe sa nachádza patrón pápežov, biskupov, rybárov, kováčov, kamenárov, sochárov, umelcov, hodinárov a staviteľov. K prívesku (prevedenie staro-mosadz) je zdarma pribalená jedna kovová minca, ktorá pripomína zlato ale je tiež mosadzná. Šnúrka na krk je z pravej kože a je čiernej farby. Oba produkty sú zabalené v priehľadnom celofáne na kartónových kartách s náboženským grafickým motívom. Ak hľadáte lacný a originálny darček pre rybára, tak ste ho práve našli. Za dobrú cena Vám ho ponúkame na predaj v našom ezoterickom internetovom eshop-e tomiland s doručením zadarmo. Každá strana prívesku a mince má odlišné zobrazenie. Pozrite si podrobne fotografie. Kliknite na priložené obrázky pre väčšie rozlíšenie a všimnite si jemné detaily. Majstrovská umelecká práca. Objednajte si našu kolekciu a potešte seba alebo obdarovaného. Pripomíname, že v našom obchode objavíte tento výrobok aj vo verzii kľúčenka za približne rovnakú cenu. Použijte vyhľadávacie pole v hornej časti stránky alebo si pozorne pozrite kategóriu "talizmany".

Kto bol Sv. Peter? Židovský chlapec sa narodil pod hebrejským menom Simeon (Šimon) v malej rybárskej osade Betsaida, (založená Rímanmi) severne od Galilejského jazera na území dnešného Izraela. (V novom zákone sa dočítame, že Ježiš tu previedol niekoľko zázrakov: uzdravenie slepého atď.) A tu Šimon spoznal Ježiša Krista a stal sa jedným z jeho dvanástich učeníkov. Šimon ako prvý spoznal v Ježišovi syna Boha živého a Ježiš vedel, že to bude práve Šimon, ktorý postaví nezničiteľnú cirkev pevnú ako skala. Pomenoval ho oslovením Peter (po grécky slovo znamená skala). Keď rímske vojská Ježiša prenasledovali a chytili ho, Šimon stratil odvahu a tri krát ho zaprel. Napriek tomu bol prvý, ktorému sa vzkriesený Ježiš ukázal. Peter sa stal vodcom novej mladej cirkvi a pomáhal prejsť židom a pohanom na novú vieru. Židia ho považovali za zradcu a odpadlíka. Apoštol neskôr žil v Ríme kde sa vraj podieľal na podpálení polovice mesta. Cisár obvinil za požiar kresťanov, ktorí v tej dobe boli považovaní za radikálnu židovskú sektu. Rímania Petra po požiari chytili, obvinili a v roku 67 nášho letopočtu ho aj popravili. Jeho symbolom sa stal obrátený kríž. Ak sa chcete dozvedieť podrobnosti z jeho života, navštívte nasledujúce web-stránky:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Peter_(apoštol)

https://referaty.aktuality.sk/svaty-peter/referat-31775

  • Obsah: 1 x prívesok, 1 x minca, 1 x šnúrka
  • Priemer mince a prívesku: 2,7 cm
  • Hmotnosť mince: 9 g
  • Hmotnosť talizmanu: 10 g
  • Materiál: mosadz Ms80, koža
  • Výrobok nevhodný pre deti do 3 rokov
  • Krajina pôvodu: Slovensko