Kľúčenka svätého Krištofa za cenu len 6,95 EUR s doručením zadarmo.
  • Kľúčenka svätého Krištofa za cenu len 6,95 EUR s doručením zadarmo.
  • Kľúčenky pre vodičov - predná a zadná strana výrobku.
  • Patrón pútnikov a ochranca vodičov.
  • Zadná strana talizmanu zobrazuje oddychujúceho svätca.

Kľúčenka svätého Krištofa

7,95 €

Prívesok na kľúče s medailónom svätého Krištofa. Určené pre všetkých vodičov a pútnikov. Doprava zdarma.

Vypredané

Krásny ochranný talizman, ktorý môžete mať stále pri sebe vo vrecku, alebo v kabelke. Určené pre motoristov, leteckých záchranárov, horskú službu, pútnikov, cestovateľov a baníkov. Predná strana zobrazuje svätca, ktorý pomáha malému Ježiškovi prebrodiť divokú rieku. Zadná strana zobrazuje sediaceho pútnika s palicou, ktorý oddychuje pri brehu rieky. Dobrý darček za nízku cenu pre vodiča a cestovateľa. Neváhajte a objednávajte. V našej ponuke máme podobné výrobky: napr. prívesok na krk, ktorý dodávame aj s ochrannou "zlatou" mincou. Navštívte nasledujúcu adresu:

https://www.tomiland.com/talizman/45-svaty-kristof.html

O svätom Krištofovi koluje mnoho legiend. Jeden príbeh spomína veľkého a silného muža z Ríma, ktorého volali Reprobus. Mal škaredú mohutnú postavu, ktorá mala črty obra. Tento muž sa rozhodol, že bude slúžiť len najmocnejšiemu kráľovi. Ale kto je ten najmocnejší na Zemi? Raz na cisárskom dvore počul, že cisár, ktorému doteraz slúžil, sa bojí diabla. Pomyslel si: "diabol musí byť silnejší kráľ ako je ten môj, tak budem slúžiť diablovi..." A dal sa do jeho služieb. Netrvalo dlho a Reprobus zistil, že diabol sa bojí kríža. Od pútnika sa dozvedel, že Ježiš Kristus je zosobnením kríža, z ktorého má jeho nový, zlý pán strach. Obor Reprobus usúdil, že Ježišovi bude slúžiť. Ale ako? Pútnik mu hneď poradil: "to je jednoduché. Do jeho služieb sa dostaneš tak, že budeš prepravovať pútnikov cez rozvodnenú rieku." A začal pomáhať ľuďom prebrodiť sa cez divokú a nebezpečnú vodu.

Raz prenášal nad riekou malé dieťa... Ale toto nenápadné dieťa bolo stále ťažšie a ťažšie. Vyčerpaný Reprobus nevládal a z posledných síl sa dostal na druhý breh. Nikdy v minulosti sa mu nič takého neprihodilo. "Kto si?" - opýtal sa dieťaťa. "Ja som Ježiš Kristus, som ten najsilnejší kráľ na Zemi, ktorého si stále hľadal. A spolu so mnou si niesol na ramenách aj všetko utrpenie sveta..." Ale silný a obrovský muž mu neveril a poprosil o zázrak. Stalo sa... Dlhá palica, o ktorú sa opieral keď prenášal ľudí cez rieku, zozelenala. Potom sa objavili aj pekné biele, červené a žlté kvety, ktoré sa o pár minút premenili na chutné a šťavnaté plody. Malý Ježiško muža pokrstil a dal mu meno Krištof (Christophorus), to v gréckom jazyku znamená "ten, kto nosí Krista..."

  • Obsah: 1 x prívesok na kľúče, kartička, celofánový obal
  • Rozmer výrobku: 27 mm x 85 mm
  • Hmotnosť: 11 g
  • Materiál: mosadz Ms80 (medailón), patina
  • Materiál: zinok (putko s retiazkou), povrchová úprava 14 karátové zlato
  • Originálny slovenský výrobok