Svätý Krištof prívesok s čiernou koženou šnúrkou a "zlatá minca" ako darček.
  • Svätý Krištof prívesok s čiernou koženou šnúrkou a "zlatá minca" ako darček.
  • Svätý Patrón vodičov, pútnikov a cestovateľov.
  • Svätý patrón - lacný medailón na predaj v eshope tomiland.com

Svätý Krištof prívesok s mincou

8,98 €

Obojstranný prívesok Svätého Krištofa dodávaný spolu aj s jednou mincou pre ochranu veriacich. Čierna kožená šnúrka pribalená.

Vypredané

Nádherný mosadzný medailón Svätého Krištofa pre silnú ochranu. Obľúbený talizman pre veriacich kresťanov. Pomáha pútnikom a cestovateľom na ich ceste počas celého života. Patrón rôznych remesiel a povolaní. Skromný pomocník v núdzi. Vhodné ako pekný a lacný darček pre vodičov áut, kamiónov, električiek ale aj šoférov autobusov i rušňovodičov. V balení objavíte aj "zlatú" mincu (leštená mosadz, neobsahuje zlato) s rozdielnym motívom na oboch stranách. Vhodné na meniny, narodeniny a Vianoce.

Kto bol Sv. Krištof? Obyčajný človek, ktorý slúžil v Ríme pre cisára Décia. Bol oddaný cisárovi a ten si ho veľmi rýchlo obľúbil. Službu vykonával vždy vzorne a každú úlohu dokončil načas a bez zbytočných slov. Napriek tomu bol za šírenie kresťanstva popravený. Čo sa stalo, že pracovitý rímsky občan, ktorého si každý človek pochvaľoval, odvrátil svoju vieru od rímskych Bohov?

Najstaršia legenda hovorí o tom ako raz unavený Krištof pomohol malému dieťaťu cez rieku... Z ničoho nič sa pred Krištofom objavil drobný a nenápadný chlapec, ktorý stál na brehu rieky a pozeral sa do diaľky. Z veľkého a nepekného obrieho muža si malé deti robili len srandu. Hádzali na neho črepy amfor a pokrikovali po ňom. Keď sa na nich pozrel, zľakli sa ho a zutekali preč. Ale toto dieťa bolo iné. Požiadalo muža o pomoc pre prechod na druhý breh rieky. Zaskočený muž mal veľkú silu a pomoc neodmietol. Začal malého chlapca prenášať na svojich ramenách. Avšak chlapec bol nezvyčajne veľmi ťažký a prekvapený Krištof v polovici rieky už nevládal. Vo veľkom strachu, že chlapec aj s ním padne do rieky a utopí sa, našiel v sebe posledné kúsky sily a na smrť vyčerpaný, dolámaný a zničený prešiel na druhú stranu rieky.

Dieťa sa na muža usmialo, poďakovalo a vyrieklo: "Tvojím bremenom nebol nik iný ako sám Ježiš Kristus so všetkou bolesťou a utrpením, ktoré na seba preberá od celého sveta a každého človeka..." Po týchto slovách dieťa sklonilo hlavu, pokľaklo a keď sa opäť zodvihlo, ukázalo svoju pravú podobu. Pred Krištofom stál Ježiš Kristus a potom svojho pomocníka pokrstil v rieke.

Od tohto dňa život pútnika patril šíreniu Kresťanstva. Zlaté aureusy a strieborné denáre porozdával a začal šíriť vieru. Každý deň od domu k domu a od mesta k mestu. Netrvalo dlho a začal byť prenasledovaný rímskymi vojakmi. Bol zajatý, obvinený a popravený. Už v piatom storočí, v dobe úpadku Rímskej ríše, 250 rokov po jeho smrti sa stal patrónom a ochrancom všetkých pútnikov. Vatikán ho začal uctievať ako mučeníka. Viera v jeho neohraničenú pomoc trvá až dodnes. Za nízku cenu môžete mať tieto dva talizmany aj Vy. Objednajte ešte dnes a už možno zajtra Vám poštárka zaklope na dvere. Výrobky sú zabalené na dvoch kartičkách v priehľadnom celofáne. Na obrázkoch môžete vidieť aj obidve strany produktov.

Ak potrebujete podrobnejšie informácie o živote patróna, tak potom ich objavíte na na nasledujúcej adrese: https://cs.wikipedia.org/wiki/Svatý_Kryštof

  • Obsah balenia: 1 x prívesok, 1 x minca, 1 x kožená šnúrka
  • Priemer mince a prívesku: 27 mm
  • Hmotnosť mince: 9 g
  • Hmotnosť medailónu: 10 g
  • Materiál: mosadz Ms80, koža
  • Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov
  • Pôvod výrobku: Slovensko