Egyptský kríž prívesok.

Egyptský kríž

4,99 €

Silný egyptský amulet s názvom egyptský kríž spolu s retiazkou. Doručenie zdarma. Zabezpečí dlhý a zdravý život. Pomáha pri očiste fyzického tela.

Skladom, doprava zdarma

Najpoužívanejší amulet, ktorý sa teší veľkej obľube a je známy aj pod menami ako kľúč života, nílsky kríž a ANCH. Latinské pomenovanie je Crux Ansata. Jednoduchý hieroglifický znak, ktorý znamená slovo "život" a znázorňuje večný život egyptských bohov. V egyptskej mytológii sa dozvieme, že tento symbol má silu a moc, ktorá vraj dokáže zabezpečiť dlhovekosť a dokonalé zdravie. Ale to nie je všetko - je tiež skutočným kľúčom k otváraniu brán raja a kontaktu s bohmi. Je potrebným elementom pre otvorenie cesty večného života, ktorý s jeho pomocou prežijete v dokonalej blaženosti. Tento mystický znak je spojený so slnečným kultom a s bohom slnka Ra (používa sa aj pomenovanie Re, Amon-Re). Egypťania pre vládnu vyššiu vrstvu vyrábali tento kľúč zo zlata. Chudobnejší obyvatelia ríše používali jeho medenú verziu. Dôvod je jasný - produkt mal symbolizovať, že je vyrobený zo slnka. A zlato malo k tomu najbližšie. Striebro sa nepoužívalo. Napriek týmto pravidlám sa v dnešnej dobe vyrába tento produkt z bieleho kovu. My, na tejto stránke, predávame výrobok, ktorý je vyrobený z chirurgickej ocele. Avšak v našej ponuke môžete objaviť aj výrobok v prevedení staromosadz s mierne odlišným dizajnom. Otázka znie: spôsobuje porušenie tradícií a zmena materiálu zníženie magických účinkov amuletu?

Tento hieroglyf môžeme vidieť vyrytý na egyptských hrobkách a chrámoch. Skoro vždy sa tam nachádza v spoločnosti ďalších dvoch známych hieroglyfov, ktoré znamenajú slová "sila" a "zdravie". Egyptskí bohovia, bohyne a faraóni sú často zobrazovaní spolu s kľúčom - anchom držaným pevne za jeho slučku v hornej časti. Archeologické objavy a preklady textov prezradili, že boh alebo bohyňa pri svojich návštevách na zemi prinášajú pomocou tohoto magického kľúča ozdravenie a novú životnú energiu. Je to ten najväčší dar od bohov aký môže obyčajný smrteľník dostať. Zosnulému je prinavrátený život. Prvé známe použitie symbolu je graficky znázornené na starých kamenných doskách, ktorých vek je viac ako 4500 rokov. O 2000 rokov neskôr si jeho symboliku prisvojili aj prví kresťania žijúci a pracujúci v Egypte. Tak ako v egyptskej aj v kresťanskej kultúre je symbolom života a znovuzrodenia. V súčasnosti je používanie znaku opäť rozšírené. Nielen pre svoje zázračné vlastnosti ale aj pre estetickú kvalitu ho používajú umelci, herci, vizionári a gotici. V jednoduchosti je krása. Vhodné pre muža aj ženu.

Ak veríte v silu amuletov - potom Vám môže tento produkt navrátiť stratenú fyzickú a duševnú rovnováhu, stratenú energiu, pomôcť s odstraňovaním škodlivých toxických vplyvov v organizme, pomôcť prekonať chorobu a únavu. A ak sú preklady egyptských textov správne a bohovia naozaj existujú tak prívesok možno dokáže zabezpečiť dlhý život, pomôcť v boji s rakovinou a s inými chorobami. Jeho nosenie je dôležité aj v prípade ak veríte v reinkarnáciu. Skutočnú podstatu sa asi presne nikdy nedozvieme. Potrebovali by sme sa vrátiť v čase o 5000 rokov naspäť. Stretli by sme sa so skutočnými bohmi? Prezradili by nám svoje tajomstvá? Ďalšie informácie si môžete prečítať na nasledujúcej stránke:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Anch

  • Rozmer: 20 mm x 35 mm.
  • Retiazka 51 cm.
  • Hmotnosť: 5 g.
  • Materiál: chirurgická oceľ, nerez.
  • Obsah: amulet, retiazka, návod, karta a priehľadný obal.